Udskriv

Prøv nyt rovand med DGI-havkajakinstruktører

Skrevet af Henrik Lakner.

Det er godt vi ikke er blevet trætte af vores eget rovand her tidligt på sæsonen, for første ”Prøv nyt rovand med DGI-havkajakinstruktører” starter på Roskilde Fjord med os som værtsklub2016 05 26 18.23.03

MANDAG DEN 24. APRIL

Vi mødes i klubben senest kl. 18.00. Klæder om, registrerer kajakker og bærer dem ud. Herefter bydes der velkommen til gæsterne og vores egne deltagere. Herefter starter ro turen senest kl. 18.30

Når alle er tilbage, serverer DGI og klubben lidt spiseligt og drikkeligt til alle gæsterne og klubbens medlemmer. Her vil de to DGI havkajakinstruktører kort fortælle om DGI-havkajakinstruktørnetværksgruppen, og hvilke kurser og andre arrangementer DGI-Nordsjælland tilbyder i sæsonen.

Hvis du vil læse lidt mere om sæsonens ”Prøv nyt rovand” så klik på linket herunder (2 sider) 

Du er også velkommen til at tage en af A4 flyerne i klubben, og hænge den op på køleskabet derhjemme.

Vel mødt den 24. april

Michael Støvring og Henrik Lakner

 

Vedhæftninger
Download denne fil (Prøv nyt rovand 2017_samlet flyer.pdf)Prøv nyt rovand 2017_samlet flyer.pdf[Prøv nyt Rovand 2017]817 kB

Nyhedsbrev

Meld dig på nyhedsbrevet og modtag informationer direkte via mail.
.

Nyt medlem?

begynder1Frederiksværk Ro- og Kajakklub er en klub med mange forskellige medlemmer. Det fælles udgangspunkt er dog at vi gerne vil være sammen om at nyde naturoplevelserne på vandet på sikker vis. Uanset om vi ror inrigger/ outrigger eller kajak....eller begge dele.

Læs mere her