Udskriv

Juniorroning i september

Skrevet af Jacob Køcher Skov.

02 op at staaEfter aftale mellem Juniorroerne og kajakchefen er det blevet besluttet at juniorholdet får lov til at have kajakkerne på vandet indtil 18:30. Dette på trods af at de voksnes ro-aften begynder kl. 18.00. Dvs. man kan skrive sig ud i klubkajak kkl. 18.00.

Alternativet er at vores juniorhold kun får en time på vandet, og det vil gøre at vi mister juniorer.
Og det er bl.a. dem vi bygger vores klub på. Og samtidig giver det måske mulighed for at prøve en anden kajak for netop dig.

 

 

Nyhedsbrev

Meld dig på nyhedsbrevet og modtag informationer direkte via mail.
.

Nyt medlem?

P6230029 2Frederiksværk Ro- og Kajakklub er en klub med mange forskellige medlemmer. Det fælles udgangspunkt er dog at vi gerne vil være sammen om at nyde naturoplevelserne på vandet på sikker vis. Uanset om vi ror inrigger/ outrigger eller kajak....eller begge dele.

Læs mere her